background
avatar
Autor
Pawel Kruszec

Czy multicloud to najlepsze rozwiązanie dla biznesu?

Webinarium MIT Sloan Management Review Polska

30 listopada 2021 r. odbyło się webinarium organizowane przez Redakcję MIT Sloan Management Review Polska w pełni poświęcone tematyce usług chmurowych.

W wydarzeniu udział wziął m.in. Adam Matyaszek, Key Account Manager w Polcom, który wraz z pozostałymi ekspertami dyskutował na tematy związane z wykorzystaniem potencjału chmury obliczeniowej.

Chmura – temat bliższy osobom technicznym czy biznesowi?

W webinarium udział wzięły osoby zarówno z działów technicznych, jak i – jak w przypadku Adama – te bliżej biznesu. Pomimo piastowania różnych stanowisk, panowie byli zgodni w temacie chmury – to bezpieczna, skalowalna i wydajna usługa, która bez wątpienia jest przyszłością biznesu.

Odniesienie do raportu McKinsey & Company

Jedno z pytań zadanych przez prowadzącą dotyczyło raportu zrealizowanego przez McKinsey & Company, z którego wynika, że poziom wykorzystania technologii chmurowych w Polsce jest dziś 14-krotnie niższy niż w najbardziej zaawansowanych państwach Europy.

Adam Matyaszek podkreślił, że raport pokazuje pięć głównych obszarów, które są związane z tym, dlaczego wdrażanie usług chmurowych w naszym kraju jest wolniejsze niż w pozostałych krajach. Wymienione obszary pokrywają się z danymi z raportu opracowanego przez Polcom i Intel „Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego”:

„Raport branżowy opracowany przez Polcom i Intel pokazuje, że jedna trzecia (32%) firm nie planuje inwestować w rozwiązania chmurowe, przy czym w grupie MŚP odsetek ten wynosi aż 37%. Liczby te mogą dziwić, w zestawieniu z odpowiedziami na pytanie, w którym chmura obliczeniowa została uznana za rozwiązanie mające największy wpływ na rozwój firm.”

Poruszone zostały ciekawe wątki 

W trakcie rozmowy padły odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące wdrażania usług chmurowych w firmach.

• Czy chmura to przyszłość dla biznesu?
• Jak unikać zagrożeń związanych z migracją do chmury? Gotowe rozwiązania i dobre praktyki.
• Czy polscy przedsiębiorcy wykorzystują w pełni potencjał usług chmurowych?
• Jak chmura wpływa na funkcjonowanie technologii przyszłości w biznesie?

Webinarium zostało nagrane i już teraz można się z nim zapoznać. Zachęcamy do obejrzenia i korzystania ze wskazówek, jakie przekazali eksperci biorący udział w wydarzeniu!

Obejrzyj webinarium
Wróć do newsów