background
avatar
Autor
Judyta Polak

Bezpieczeństwo chmury z procesorami Intem Xeon

Dowiedz się więcej!

W Business Insider opublikowano materiał, który w dużej mierze nawiązuje do raportu opracowanego przez Polcom i Intel. Tekst nosi tytuł: „Twoja firma musi rozwijać się w cyfrowym świecie, pełnym zagrożeń i ataków hakerskich, ale brakuje jej zasobów i know-how? Podpowiadamy, co można z tym zrobić.”

Dane z raportu Polcom i Intel pt.: „Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021–2022. Chmura i nowe technologie opracowany” pokazują, że chociaż proces cyfryzacji postępuje i jesteśmy na bardzo dobrej drodze ku transformacji cyfrowej, firmom nadal brakuje wystarczającej wiedzy i kompetencji. Sposobem na to może być outsourcing IT.

 

Wiele firm podejmuje działania związane z cyfryzacją

Czas pandemii zmienił biznes na całym świecie. Wiele firm przeniosło się do sieci, a to z kolei spowodowało przyspieszony proces cyfrowej transformacji. Pokazuje to również badanie Polcom i Intel.

Cyfrowa transformacja to potężne wyzwanie dla biznesu. Każdy zgodzi się jednak, że obecnie nie ma już od niej odwrotu. Obecnie aż 93 proc. badanych przez nas firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a 30 proc. już poddało cyfryzacji i automatyzacji zdecydowaną większość procesów biznesowych, mówi Marcin Gwóźdź, prezes Polcom.

 

Wybór musi paść na bezpiecznego dostawcę

Nie tylko COVID-19 przyczynił się do zmian w biznesie. Obecnie trwająca wojna w dużym stopniu zwiększyła ilość cyberataków. Właśnie dlatego warto zdecydować się na usługi w chmurze dostarczane przez sprawdzonych i profesjonalnych dostawców, którzy zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i międzynarodowy standard. Szczególnie ważne jest to, by były budowane na podstawie sprawdzonych i wydajnych technologii, takich jak procesory Intel Xeon.

Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem
Wróć do newsów