Polska Chmura dla biznesu: Polcom background
avatar
Autor
Natalia Gawlowska

Polcom pod znakiem Polskiej Chmury

Dowiedz się więcej

Miło nam poinformować, że Polcom jako ośrodek, którego centra danych znajdują się wyłącznie na terytorium Polski, posiada znak Polska Chmura.

Polska Chmura dla biznesu: Polcom

Polska Chmura powstała z inicjatywy Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych – organizacji zrzeszającej firmy zajmujące się przetwarzaniem danych w Polsce, której współzałożycielem jest Polcom. Celem znaku jest promowanie centrów danych świadczących usługi chmurowe, które przestrzegają wymogów w zakresie ochrony danych osobowych oraz wspierają polską gospodarkę poprzez spełniane obowiązków podatkowych w naszym kraju.

 

Znak Polska Chmura potwierdza jakość i bezpieczeństwo

Firmy, które posługują się znakiem Polska Chmura potwierdzają jakość i bezpieczeństwo swoich usług przetwarzania danych w chmurze.

Motywacją do stworzenia znaku, było skonsolidowanie działań firm, które dostarczają rozwiązania chmurowe i stawiają na pierwszym miejscu troskę o rzetelność świadczenia usług i ochronę danych. Promowanie rodzimych usługodawców data center daje jasny sygnał odbiorcom tych usług, o tym którzy dostawcy gwarantują przejrzystość prawną i największe bezpieczeństwo przetwarzanych danych. – mówi Wiesław Wilk, Prezes Polskiego Związku Przetwarzania Danych, a zarazem Prezes Polcom.

 

Polish Data Center Association – związek, dzięki któremu powstała Polska Chmura

Polish Data Center Association – pierwszy w Polsce związek skupiający ośrodki przetwarzania danych. W jego skład wchodzą: Asseco Data Systems, Infomex, Polcom, Sinersio, Talex, Wrocławskie Centrum Sieciowo Superkomputerowe, Equinix, MAIN Data Center, Netia i Park Naukowo-Technologiczny w Opolu. Misją Polish Data Center Association jest dbanie o dobre interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do korzystania z outsourcingu IT w data center.

Polska Chmura przynależy również do Polskiej Karty Suwerenności Cyfrowej – koalicji eksperckiej, która działa na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki cyfrowej.

Informacje o członkach i idei powstania Polskiej Chmury oraz celach znajdują się na stronie internetowej Polskiej Chmury.

Wróć do newsów