background
Case studies

Yawal S.A. korzysta z cloud computingu w Polcom Data Center

Branża:Produkcja i przemysł nowoczesnych systemów aluminiowych
Kluczowa usługa:Cloud Infrastructure (IaaS) pod IFS Application

Yawal SA korzysta z usług Polcom

Yawal SA jest jednym z największych producentów architektonicznych systemów aluminiowych w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem. Kompleksowe systemy aluminiowe spółki są eksportowane na całą Europę i do ponad 50 krajów na całym świecie.

Wyzwanie

Spółka stanęła przed wyzwaniem wdrożenia nowego systemu ERP IFS Application.

Rozproszona infrastruktura serwerowa spółki i jej dynamiczny rozwój, przyczyniły się do poszukiwania alternatywnych modeli pozyskania informatyki w firmie. W perspektywie czasu uwidaczniał się również problem związany z kosztami rozbudowy i utrzymaniem własnych zasobów informatycznych, które były trudne do precyzyjnego oszacowania w stosunku do dynamiki zachodzących zmian.

Rozwiązanie

Potrzeby spółki spełnił model cloud computingu w Polcom, który nie tylko wpłynął na optymalizację kosztową związaną z utrzymaniem rozproszonej infrastruktury informatycznej, ale także wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa danych w firmie.

Bezpieczne i sprawne wdrożenie nowego systemu IFS Application, zapewniła największa i najnowocześniejsza chmura obliczeniowa Polcom. Cloud computing umożliwił zcentralizowanie infrastruktury informatycznej firmy, przez co spółka zyskała  elastyczność biznesową i swobodę w możliwości planowania dalszych kroków rozwoju firmy. Obecnie konieczność zakupu informatyki „na zapas”, ze względu na ciągły rozwój firmy została wyeliminowana, a potencjalny sprzęt nie generuje zbędnych kosztów w momentach, w których nie jest wykorzystywany. Międzynarodowe standardy jakości i dbałość o należyte bezpieczeństwo danych gwarantowane przez Polcom, zapewniły spółce stabilność działania i skuteczność w procedurach ochrony danych firmowych.

Efekty

Optymalizacja kosztowa

Spółka zoptymalizowała koszty inwestycyjne związane z rozbudową własnej serwerowni, a także z jej utrzymaniem i zakupem wymaganego sprzętu.

Bezpieczne i szybkie wdrożenie nowego systemu ERP IFS Aplication

Polcom posiada największą i najnowocześniejszą chmurę obliczeniową, która pozwoliła spółce na sprawne wdrożenie systemu IFS Aplication.

Wzrost poziomu bezpieczeństwa danych

Międzynarodowe certyfikaty – w tym certyfikat ISO 27017, potwierdzający zgodność zarządzania systemem bezpieczeństwa informacji w chmurze, wpłynęły na wzrost poziomu ochrony danych.

Dostępność środowiska IT

Stała dostępność do wszelkich potrzebnych systemów wyeliminowała zagrożenie przestojów produkcyjnych, mogących generować nadprogramowe koszty dla spółki.

Skalowalne środowisko informatyczne

Model cloud computingu w Polcom jest w pełni skalowalny, przez co wymagania biznesowe spółki są spełniane na bieżąco

company

Model cloud computing oferowany przez Polcom jest odpowiedzią na nasze potrzeby biznesowe. Przeniesienie rozproszonej infrastruktury informatycznej do Polcom i wdrożenie systemu ERP IFS Application przebiegło sprawnie i bezpiecznie. Na uwagę zasługuje również pomoc i asysta specjalistów Polcom na każdym etapie projektu

Model chmurowy pozwolił nam podnieść poziom bezpieczeństwa, zwiększyć dostępność do kluczowych systemów i aplikacji, które wpływają na stabilność procesu produkcyjnego, który jest dla nas podstawą naszej działalności. Możemy polecić Polcom jako profesjonalnego dostawcę usług cloudowych z partnerskim podejściem.

Andrzej Przerada Administrator Systemów Informatycznych, Yawal S.A.

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom