background
Case studies

Globalna spółka Sapiens stawia na usługi Polcom

Branża:Światowy dostawca oprogramowania dla branży ubezpieczeniowej i sektora usług finansowych
Kluczowa usługa:Kolokacja

Sapiens Software Solutions dostarcza kompleksowe rozwiązania: platformy cyfrowe, rozwiązania oraz usługi dla firm z branży ubezpieczeniowej (w tym ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, na życie, emerytalnych i rentowych oraz reasekuracji), jak również finansowej. Firma oferuje także rozwiązania softwarowe.

Wyzwanie

Sapiens poszukiwał sprawdzonego partnera w zakresie szeroko pojętych usług data center dla swojego największego europejskiego centrum rozwoju oprogramowania, które zlokalizowane jest w Polsce.

Kluczowymi czynnikami branymi pod uwagę w projekcie były:

  • Projektowe podejście do dynamicznie zmieniających się w czasie potrzeb spółki
  • Bezpieczeństwo danych osobowych i wrażliwych
  • Skalowalność i elastyczność w stosunku do potrzeb w globalnej organizacji
  • Kompetencje zespołu i wieloletnie doświadczenie w zakresie świadczonych usług
Rozwiązanie

Sapiens, jako lider w swojej branży, musi bardzo szybko odpowiadać na zmieniające się potrzeby globalnego rynku.

Dynamiczny rozwój firmy związany zarówno z organicznym wzrostem, jak i przebytym procesem fuzji spółek oraz licznymi przejęciami, wiązał się z koniecznością unowocześnienia infrastruktury IT. Proaktywne podejście zadecydowało o tym, że firma Sapiens zdecydowała się na ulokowanie części swoich polskich zasobów informatycznych w Polcom.

Zminimalizowane ryzyko wystąpienia przestojów produkcyjnych

Zapewnienie ciągłości działania systemów stanowi fundament dla organizacji, której działalność polega na tworzeniu i utrzymywaniu oprogramowania dla wrażliwej branży ubezpieczeniowej. Ograniczenie ryzyka wystąpienia awarii zabezpiecza spółkę przed generowaniem nadprogramowych kosztów i pogorszeniem reputacji firmy.

Wzrost bezpieczeństwa platformy informatycznej

Przeniesienie infrastruktury do ośrodków data center pozwala Sapiens na dynamiczne zmiany w strukturze organizacji, przy jednoczesnym zapewnieniu nieograniczonego i bezpiecznego dostępu do środowiska IT dla pracowników. Polcom gwarantuje szereg zabezpieczeń, dbałość o ochronę data center i najwyższy poziom bezpieczeństwa potwierdzony licznymi certyfikatami, mi.in. ISO 27001 czy ISO 9001.

Optymalizacja kosztów

Kolokacja serwerów Sapiens do Polcom Data Center przyczyniła się do redukcji kosztów inwestycyjnych związanych z utrzymaniem własnej serwerowni.

Wsparcie core business

Powierzenie utrzymania infrastruktury IT wyspecjalizowanej jednostce, pozwoliło spółce skupić się na fundamentalnych aspektach swojej działalności.

Efekty

Bezpieczeństwo

Szereg zabezpieczeń oraz dbałość o ochronę serwerowni

Optymalizacja kosztów

Redukcja kosztów inwestycyjnych

 

Wsparcie core business

Realizacja fundamentalnych aspektów działalności

Ciągłość działania

Ograniczenie ryzyka awarii

 

company

Jako dla lidera w branży ubezpieczeniowej i usług finansowych od ponad trzech dekad, bezpieczeństwo danych IT oraz danych klientów ma dla nas ogromne znaczenie.

Kolokacja serwerów Sapiens w Polcom Data Center zapewniła nam spokój, niższe koszty i większą elastyczność. Cenimy sobie współpracę z firmą Polcom, ponieważ tak jak my, zapewnia wysokiej jakości  usługi i stawia potrzeby klienta na pierwszym miejscu.

Moshe Levy Head of Global IT, Sapiens
company

Towarzyszenie Sapiens w dynamicznym rozwoju globalnych struktur to dla nas ciekawe doświadczenie.

Współpraca z globalnym graczem z centrum decyzyjnym w Izraelu to jest możliwa dzięki wdrożonym w Polcom najwyższym standardom bezpieczeństwa oraz dzięki aktywnemu wsparciu i szerokim kompetencjom naszego zespołu.

Anna Kulikowska Business Development Manager

Dowiedz się więcej na temat Data Center Polcom