Wprowadzanie na rynek nowych usług i produktów wiąże się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Przedsiębiorcy nie mają nigdy pewności co do tego jak rozwinie się nowe przedsięwzięcie oraz jakich zasobów będą potrzebować. Oczywiście zawsze przyjmujemy optymistyczną wersję, i przyjmujemy, że nowe usługi okażą się rynkowym sukcesem, a zyski pokryją wszystkie wcześniejsze koszty. Gorzej, jeżeli rozwój jest słabszy niż oczekiwano lub osiągnięcie sukcesu zajmie nam więcej czasu niż przewidywaliśmy.

Jednym z elementów inwestycji jest zakup informatyki. Jest on często kluczowy i niestety bardzo drogi, dlatego stanowi on swego rodzaju barierę oraz potencjalne zagrożenie w postaci strat finansowych, w przypadku gdyby usługi okazały się nierentowne. Można korzystać z leasingu lub innych narzędzi finansowych, jednak wiążą się one z długoterminowymi zobowiązaniami finansowymi. Nie zmienia to więc niczego w zarządzaniu ryzykiem. Naturalnym są więc poszukiwania rozwiązania redukującego ryzyko inwestycyjne do zera. Takim wyjściem jest wykorzystanie informatyki jako usługi, często zwanej „Cloud Computing” lub „Informatyką w chmurze”. Usługa udostępnia tyle zasobów informatycznych, ile w  danym momencie potrzebuje Klient. Jej parametry mogą być w dowolnym momencie zwiększone lub zmniejszone. W szczególnym przypadku usługa zostaje wyłączona. Usługa tego typu nie wymaga żadnych inwestycji po stronie Klienta. 

Poznaj ofertę Polcom

Dostawca urządzeń oczekuje wysokich kwot za przedłużenie serwisu?

Szukasz doświadczonego dostawcy usług integracyjnych?

Awaria urządzeń spowodowała straty?

Aplikacje ciągle działają wolno, za wolno?

Czy informatyka w Twojej firmie kosztuje za dużo?

Musiałeś pracować w nocy, bo infrastruktura IT zawiodła?

Po realizacji projektu biznesowego pozostał niepotrzebny sprzęt i oprogramowanie?

Informatyka to źródło niekontrolowanych kosztów?

Czy wiesz, jak zadbać o bezpieczeństwo danych?

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij
Real Time Web Analytics