Kontrola kosztów efektywności wydawanych środków oraz zwrotu z inwestycji to niezwykle istotne zagadnienie, szczególnie kiedy potrzeby przedsiębiorstwa rosną, a firma się rozwija i powstają nowe projekty biznesowe. Zakup infrastruktury informatycznej z jednej strony nie może blokować rozwoju firmy, z drugiej strony nie może być spontaniczny i  nieweryfikowalny. Bardzo często nie wiemy jak zakończy się projekt biznesowy, może być przecież spektakularnym sukcesem, umiarkowanym rozwojem lub niestety porażką. Jest to przyczyną tego, że kiedy pojawia się zapotrzebowanie na nową aplikację, zespół IT staje przed wyzwaniem. Należy przecież bardzo dobrze zwymiarować środowisko informatyczne pod tę aplikację, by móc stworzyć środowisko, które nie będzie ani za małe, ani za duże.  Pojawiają się pytania: czy wydajność architektury firmy podoła nowym realizacjom i jak ją potem zmodernizować, jeżeli nie oszacujemy dobrze potrzebnej przestrzeni? A może zabezpieczyć się i przewymiarować środowisko kosztem dużych inwestycji i ryzyka utrzymywania niepotrzebnych urządzeń  i oprogramowania? 

Szablonowym rozwiązaniem jest zakupienie infrastruktury z odpowiednią konfiguracją, z nadzieją, że będzie ją można wykorzystać  w przyszłych projektach. Nie zawsze jest to możliwe. Zazwyczaj sprzęt się zwyczajnie starzeje i pobiera jedynie energię elektryczną. Czy jest alternatywa?  Rozwiązaniem jest informatyka jako usługa. Pozwala to na przygotowanie zasobów, których parametry w dowolnym momencie można zmienić i dostosować do aktualnych wymogów biznesu, aplikacji i użytkowników. Można powiedzieć, że koszty są zawsze pochodną rozwoju firmy. Dzięki wykorzystaniu modelu usługowego w IT koszty stają się przewidywalne, stabilne i kontrolowane. Klient obserwuje poziom bieżącego wykorzystania usługi  korzystając z narzędzi do monitorowania i zarządzania  udostępnioną architekturą informatyczną. Co więcej, jeżeli wykorzystanie przez użytkowników jest za duże i nie wynika z rozwoju firmy klient może  to dowolnie modyfikować. Problem zbyt małej lub zbyt dużej infrastruktury oraz potrzeba jej nagłej rozbudowy przestaje istnieć.

Poznaj ofertę Polcom

Dostawca urządzeń oczekuje wysokich kwot za przedłużenie serwisu?

Szukasz doświadczonego dostawcy usług integracyjnych?

Wysokie koszty IT w firmie? Rozwiązaniem jest cloud computing.

Awaria urządzeń spowodowała straty?

Aplikacje ciągle działają wolno, za wolno?

Czy informatyka w Twojej firmie kosztuje za dużo?

Musiałeś pracować w nocy, bo infrastruktura IT zawiodła?

Po realizacji projektu biznesowego pozostał niepotrzebny sprzęt i oprogramowanie?

Czy wiesz, jak zadbać o bezpieczeństwo danych?

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij
Real Time Web Analytics