Przechowywanie danych w chmurze

 

Jak to działa? 

Szybki dostęp do danych to klucz do sprawnego korzystania z aplikacji. Drugim kluczowym zagadnieniem jest ich bezpieczeństwo, szczególnie zagrożenie związane z ich utratą spowodowaną błędem człowieka lub awarią. Niestety nie da się osiągnąć odpowiedniej jakości stosując niewielkie, tanie rozwiązania w szczególności umieszczając dane na dyskach w serwerach. Rozwiązania tzw. pamięci masowych są bardzo drogie i pozwalają na gromadzenie bardzo dużych ilości danych, często za dużych jak na potrzeby naszej aplikacji. Z jednej strony chcemy mieć szybko serwowane dane, z drugiej mamy ich stosunkowo niewiele, za mało by uzasadniało to zakup dużych, wydajnych rozwiązań. Rozwiązaniem jest zakup części zaawansowanej infrastruktury przechowywania danych w formie usługi, opłacanej za realną ilość danych, jaką musimy przechowywać dla zachowania płynnej pracy użytkowników i aplikacji. Taka usługa umożliwia dodanie przez klienta przestrzeni pod dane w dowolnym momencie.

 

O naszej usłudze

Polcom udostępnia taką usługę w oparciu o zaawansowane rozwiązania liderów na rynku urządzeń pamięci masowych. Klient otrzymuje gotowe środowisko, w którym dane są przechowywane i dowolnie udostępniane aplikacjom, bazom danych ,użytkownikom itd. W modelu usługowym dane są przechowywane w przysłowiowej chmurze. Realnie są one jednak w konkretnym miejscu - w Polcom Data Center. Polcom gwarantuje, że są one bezpiecznie przechowywane i odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą, niepowołanym dostępem lub utratą. 

Dane klienta są przechowywane w na dwóch niezależnych macierzach, co gwarantuje zabezpieczenie przed ich utratą. Wszystkie komponenty są zwielokrotnione, nawet czterokrotnie dla najbardziej wymagających klientów.  Usługa może być wsparta usługą wykonywania przez inżynierów Polcom backupu danych (kopii zapasowej).

 

Udostępniamy 4 typy przestrzeni składowania danych:

 

Ultra szybka przestrzeń

Przestrzeń oparta o macierze flash 400 000 IOPS.
Szybka przestrzeń Przestrzeń oparta o dyski typu SAS/ FC.
Wolna przestrzeń Przestrzeń oparta o dyski SATA.
Przestrzeń niskokosztowa Przestrzeń przeznaczona do przechowywania mniej kluczowych danych.

 

Polcom zastosował między innymi rozwiązania oparte macierze:

 

Charakterystyka:

  • składowanie danych na wysokowydajnych macierzach dyskowych,
  • jakość dostępu, zatem koszt uzależniona od rodzaju danych i poziomy krytyczności dla klienta,
  • dane ulokowane w konkretnym miejscu w  do danych w profesjonalnym centrum przetwarzania,
  • zastosowaliśmy rozwiązania SAN, LAN najwyższej klasy gwarantujące szybki dostęp do danych i niezawodność,
  • gwarantowane niezawodność po przez zwielokrotnienie wszystkich składników architektury, nawet czterokrotne.  

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zadaj nam pytanie  Formularz kontaktowy.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij