Środowisko aplikacji wymaga stałej optymalizacji parametrów, dopasowania do zmieniających się oczekiwań użytkowników i rozwoju firmy. Konieczne jest przygotowanie odpowiednich zasobów informatycznych w  postaci serwerów, przestrzeni pod dane, sieci komputerowych itp. Zasoby te muszą być tak dobrane, aby aplikacje działały sprawnie nie tylko w początkowej fazie projektu, ale również w ciągu kolejnych kilku lat działania aplikacji. Są to duże inwestycje, co więcej musimy mieć świadomość tego, że inwestujemy być może w niepotrzebny lub przewymiarowany sprzęt. Po pewnym czasie działania aplikacji i tak okazuje się że założenia projektowe były obarczone błędem. Jesteśmy wówczas w sytuacji patowej, bo aplikacja ponownie działa zbyt wolno, sprzęt znowu należałoby wymienić, a brak jest już wolnych środków, które moglibyśmy przeznaczyć na dobrą i nowoczesną infrastrukturę. Nasi klienci niejednokrotnie zadawali sobie pytanie: Czy konieczne jest ponoszenie kosztów rozwiązania, co do których nie wiadomo czy na stałe staną się podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa? Czy zakup całego potrzebnego sprzętu to jedyne wyjście? Oczywiście jest alternatywa. 

Można skorzystać z zasobów informatycznych udostępnianych jako usługa, często zwanej „Cloud Computing” lub „Informatyką w chmurze”.  Usługa udostępnia wspominane zasoby informatyczne według aktualnych potrzeb użytkowników aplikacji. Usługa jest na tyle elastyczna, że zapewni konieczne zasoby w perspektywie całego okresu wykorzystywania aplikacji przez klienta i dopasuje się do rozwoju firmy oraz aplikacji.  

Poznaj ofertę Polcom

Dostawca urządzeń oczekuje wysokich kwot za przedłużenie serwisu?

Szukasz doświadczonego dostawcy usług integracyjnych?

Wysokie koszty IT w firmie? Rozwiązaniem jest cloud computing.

Awaria urządzeń spowodowała straty?

Czy informatyka w Twojej firmie kosztuje za dużo?

Musiałeś pracować w nocy, bo infrastruktura IT zawiodła?

Po realizacji projektu biznesowego pozostał niepotrzebny sprzęt i oprogramowanie?

Informatyka to źródło niekontrolowanych kosztów?

Czy wiesz, jak zadbać o bezpieczeństwo danych?

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij
Real Time Web Analytics