Rozwój usług determinuje rozwój naszych kompetencji

Dział Techniczny naszego data center z sukcesem zakończył pierwszy etap programu szkoleniowego, dotyczącego technicznych systemów utrzymania data center takich jak HVAC czy energetyka. Program ma na celu rozbudowę wiedzy branżowej oraz realizację cyklu szkoleń w kluczowych dla data center obszarach. 

Jak podkreśla Andrzej Bocheński, Dyrektor Techniczny Data Center: 
Od samego początku Polcom stawiał na rozwój kompetencji w obszarze data center - właśnie dlatego nie tylko sami nadzorowaliśmy budowę obydwu ośrodków, ale przede wszystkim samodzielnie zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy kluczowe dla ich funkcjonowania systemy. To bardzo istotny element, ponieważ dzięki temu, że większa część naszego zespołu brała czynny udział w pracach projektowych dotyczących wykorzystywanych w ośrodkach technologii, jesteśmy w stanie zarówno ocenić ich pracę, ale przede wszystkim dostosować ich funkcjonalności w 100% do naszych potrzeb. Można powiedzieć, że w ten sposób nie tylko w pełni kontrolujemy podległe nam systemy, ale także, że dzięki temu zbudowaliśmy szereg unikatowych kompetencji. I właśnie tę bezcenną wiedzę, chcemy przekazywać młodszej części zespołu, po to by móc stale rozwijać nasze ośrodki i podnosić ich poziom technologiczny. 


Dzięki programowi szkoleniowemu członkowie zespołu data center wzięli udział w wielu istotnych wydarzeniach  branżowych oraz dodatkowych kursach, takich jak m. in.: 

 • Cellco Communications– Technika Światłowodowa. Teoria, praktyka, pomiary
 • Cellco Communications– Pomiary Światłowodowe. Intensywne warsztaty, diagnostyka łącza i analiza wyników
 • Cellco Communications– Certyfikowany Instalator FTTx Neptun Media AIR
 • Compendium Centrum Edukacyjne: MS-20486 Developing ASP.NET MVC 4 Web Applications (zarejestrowane na rok 2018)
 • Centrum Szkoleniowe Astat "SCADA PROMOTIC jako narzędzie do optymalizacji i wizualizacji procesów - efektywność zarządzania".
 • Compendium Centrum Edukacyjne: MS-20483 Programming in C# 
 • ZIAD BIELSKO-BIAŁA SA „Prace pod napięciem w urządzeniach rozdzielczych i liniach kablowych o napięciu do 1 kV.”
 • Supober Bezpieczeństwo Pożarowe: „Szkolenie z zakresu obsługi systemów PPOŻ-systemu gaśniczego Siemens Sinorix CDT systemu wczesnej detekcji STRATOS, sygnalizacji pożarowej Siemens Cerberus Pro 
 • ENERGETAB 2017 Bielsko-Biała 12 - 14 września 
 • Konferencja CODE Europe
 • Konferencja System okablowania miedzianego i światłowodowego: MegaLine & GigaLine 

 

Dlaczego to takie ważne? 
Zapewnienie ciągłości działania to kluczowe zadanie działu data center. Poziom umiejętności i doświadczenia zespołu w dużej mierze determinuje stopień niezawodności ośrodków przetwarzania danych w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak katastrofy naturalne: 
Dzięki umiejętnemu zarządzaniu pracą poszczególnych systemów takich jak energetyka, HVAC czy PPOŻ świadczone przez Polcom usługi charakteryzuje najwyższy poziom niezawodności. Ma to szczególne znaczenie w przypadku trudnych do przewidzenia sytuacji, takich jak katastrofy naturalne. Tak był na przykład, gdy Orkan Ksawery w październiku pozbawił wiele obiektów dostępu do krytycznych zasobów takich jak energia elektryczna czy Internet. Czy jesteśmy w stanie przygotować się na takie sytuacje? Zdecydowanie tak! Dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń, regularnym testom systemów oraz doświadczeniu naszego zespołu jesteśmy w stanie zapewnić klientom ciągłość działania ośrodka, nawet w tak nieoczekiwanych sytuacjach – mówi Andrzej Bocheński. 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij