Nasz kolega napisze doktorat wdrożeniowy we współpracy z Polcom i AGH

W styczniu 2019 nasz kolega, Zastępca Dyrektora Działu Data Center, Mateusz Borkowski podpisał trójstronną umowę z AGH i Polcom, w ramach której będzie pracować nad doktoratem wdrożeniowym.

Czym dokładnie zajmuje się Mateusz?

Tytuł pracy doktorskiej Mateusza to: "Optymalizacja zużycia energii elektrycznej przez system chłodzenia serwerowni w klimacie przejściowym z wykorzystaniem układów sterowania i analizy danych". Jak podkreśla Mateusz: Celem doktoratu jest opracowanie efektywnego pod względem energetycznym i niezawodnego pod kątem funkcjonalnym, zautomatyzowanego systemu chłodzenia dla naszych serwerowni. To spore wyzwanie, jednak bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu ze strony Polcom oraz Uczelni będę się mógł go podjąć .

Czym jest doktorat wdrożeniowy?

Doktorat wdrożeniowy jest specyficzną formą doktoratu, w której doktorant bierze odpowiedzialność za rozwiązanie konkretnego problemu badawczego, pracując jednocześnie w dwóch miejscach: przedsiębiorstwie oraz odpowiedniej jednostce naukowej. Efekty takiej pracy mają zazwyczaj wymiar praktyczny i  służą rozwojowi wybranej gałęzi przemysłu lub biznesu. Tak też jest w przypadku pracy doktorskiej Mateusza, której efektem będzie między innymi optymalizacja kosztów związanych z systemami chłodniczymi wykorzystywanymi w naszych data center. 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij