background
avatar
Autor
Judyta Polak

Polcom inwestuje w rozwój

Jeszcze większe bezpieczeństwo Polcom Cloud

Zakończyliśmy właśnie pierwszy etap prac związany z rozbudową infrastruktury data center. W drugim etapie nastąpi rozbudowa zasobów Polcom Cloud. Działania firmy podyktowane są efektem rosnącego popytu – przede wszystkim na usługi cloud computingu.

Marcin Gwóźdź, Prezes Zarządu Polcom

Zwiększony popyt na usługi

Decyzja o inwestycjach, w tym na rozbudowę infrastruktury Polcom, podyktowana była ponad 30-proc. wzrostem sprzedaży usług chmury obliczeniowej (rok do roku). Ponadto przyczynił się do tego także dynamiczny rozwój firmy na rynkach globalnych, między innymi w Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Dostrzegamy coraz większą świadomość klientów biznesowych związaną z bezpieczeństwem danych zarówno na poziomie technicznym, jak i proceduralnym. Firmy chętniej korzystają z profesjonalnych usług centrum danych, które muszą zapewniać najwyższe normy bezpieczeństwa. Regularny przyrost klientów sprawia więc, że musimy stale rozwijać naszą infrastrukturę, by móc nieprzerwanie zapewniać najwyższą jakość usług.

Marcin Gwóźdź, Prezes Zarządu Polcom
Rozwój infrastruktury

Plany rozwojowe Polcom są także odpowiedzią na prognozy na rynku energii elektrycznej w najbliższych latach. W efekcie firma przeprowadziła przebudowę i rozbudowę infrastruktury związanej z utrzymaniem data center. Prace miały na celu podniesienie bezpieczeństwa usług poprzez zwiększenie mocy chłodniczej oraz energetycznej. W związku z tym firma wybudowała farmę fotowoltaiczną oraz rozbudowała infrastrukturę systemu chłodzenia. Moc chłodnicza została zwiększona o dodatkowe 2,85 MW. Rozbudowano także system zasilania i zainstalowano agregaty prądotwórcze o łącznej mocy 3 MW.

Dzięki pierwszemu etapowi inwestycji, poprzez zwielokrotnione bezpieczeństwo energetyczne, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom jeszcze wyższe standardy w zarządzaniu ciągłością działania ich biznesu. Całość procesu rozbudowy zwiększyła naszą efektywność energetyczną, a co za tym idzie bezpieczeństwo usług. W drugim etapie prac chcemy rozbudować platformę chmury obliczeniowej (Polcom Cloud), na bazie której firma świadczy usługi dla ponad 300 klientów w Polsce i na świecie. O szczegółach będziemy informować z końcem roku.

dodaje Marcin Gwóźdź

Wróć do newsów

Potrzebujesz dedykowanego rozwiązania?

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas i opowiedz nam więcej o Twoim projekcie.
Postaramy się pomóc.


Wyślij zapytanie