background
avatar
Autor
Judyta Polak

Nadzieją biznesu jest chmura

Wywiad z Marcinem Gwoździem, prezesem zarządu Polcom

Cyfrowa transformacja, szczególnie oparta na chmurze, może odmienić oblicze firm, podnosząc bezpieczeństwo systemów i danych oraz zapewniając ciągłość działania biznesu. To największe priorytety w budowaniu strategii IT oraz najpilniejsze inwestycje w ramach cyfryzacji firmy – mówi Marcin Gwóźdź, prezes Polcom.


Na łamach gazety Rzeczpospolita ukazał się obszerny wywiad z Marcinem Gwoździem. Prezes zarządu Polcom odpowiada m.in. na pytanie, jaki potencjał ma chmura, co jeszcze może przyspieszyć cyfrową transformację oraz dlaczego firmy decydują się na migrację do chmury obliczeniowej. Oto fragment:

Rozumiem, że chmura może przyspieszyć cyfrową transformację. Z jakimi korzyściami dla firm się to wiąże?

Klienci korzystający z naszych usług chmurowych przyznają, że dzięki nim proces cyfryzacji postępuje szybciej i daje bardziej przewidywalne efekty. Dostrzegają to zwłaszcza w dobie pandemii, ponieważ cyfryzacja umożliwiła im komfort stabilniejszego prowadzenia działalności. Przy czym nie można tego nazwać pełnym przygotowaniem do sytuacji wywołanej przez Covid-19. Byłoby to niezwykle aroganckie stwierdzenie, tym bardziej że nikt na świecie nie był i nie będzie w stanie przewidzieć zmian w gospodarce wywołanych pandemią. Niemniej, jak podkreślają nasi klienci, dzięki temu, że podejmowane przez nich decyzje nie były wymuszone sytuacją – np. nagłym przeniesieniem zespołów na pracę zdalną – tylko realnym planem popartym celami biznesowymi, w pandemii mogli się skupić na doskonaleniu procesów.

W efekcie organizacje, które już przechodziły proces cyfryzacji, mogą dziś mówić o sukcesie – są lepiej przystosowane do niespodziewanych zmian, w tym tych związanych z obecną sytuacją. Natomiast firmy, dla których przed ograniczeniami w funkcjonowaniu gospodarki cyfryzacja nie była priorytetem, teraz muszą – w zależności od modelu biznesowego – w przyspieszonym trybie nadrabiać ewentualne zaległości.

Wywiad jest zapowiedzią raportu, który dotyczyć będzie cyfryzacji w sektorze produkcji i przemysłu. Zachęcamy do śledzenia newsroomu Polcom.

Przeczytaj wywiad
Wróć do newsów