Urząd Miasta Krakowa dba o bezpieczeństwo komunikacji!

 

Właśnie został zakończony proces wirtualizacji serwerów pocztowych w Urzędzie Miasta Krakowa. Od tej pory system pocztowy Urzędu będzie działał w oparciu o chmurę obliczeniową, co pozwoli na większe bezpieczeństwo komunikacji i zminimalizuje ryzyko awarii. O tym dlaczego UMK zdecydowało się na taki model działań oraz z jakimi korzyściami się to wiąże mówi Grzegorz Żych, Dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Krakowa

Co zdecydowało o tym, że postanowiliście Państwo skorzystać z mocy obliczeniowej jako usługi?

Decydujące znaczenie miały ograniczone możliwości rozwojowe serwerowni SI UMK. Nadto, uznaliśmy, że część danych, które mają charakter danych krytycznych dla organizacji winno być chronionych w szczególny sposób – w nowoczesnym obiekcie spełniającym najwyższe standardy.

Jakie efekty daje korzystanie z mocy obliczeniowej?

Efektem jest większa dostępność do danych, czyli poprawa ich bezpieczeństwa. Umieszczenie danych w Waszej serwerowni odciąża tez naszych Pracowników od realizacji części codziennych zadań administracyjnych. Z usług przez Was świadczonych jesteśmy ostrożnie zadowoleni - ostrożnie, bo to dopiero początek, ale wierzymy - obserwując Wasze zaangażowanie - że to samo będziemy mogli powiedzieć na końcu kontraktu - już bez tej "ostrożności". Może zbyt wcześniej mówić o jakichś szczególnych zaskoczeniach - w końcu Waszą firmę poznaliśmy już podczas dialogu technicznego i prezentacji. Zobaczymy co czas pokaże.

Jak rozwiązania firmy Polcom wpływają na funkcjonowanie Państwa Urzędu? Kto z nich korzysta?

Usługi świadczone przez Polcom dla UMK mają wpływ na wszystkich Pracowników UMK. Nie są oni tego co prawda świadomi, ale to z kolei nasza polityka. Dla nich - ma działać. A co jest "pod spodem" winno być dla użytkowników bez znaczenia. Migrowaliśmy do Waszej serwerowni serwer poczty elektronicznej i serwer plików - korzysta z tego każdy w UMK. Są to usługi o tyle krytyczne, że bez nich nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania UMK na co dzień. Zresztą decyzja o migracji tych właśnie danych wynikała z potrzeby zapewnia zwiększonej dostępności.

Co jest dla Państwa najistotniejsze we współpracy z nami?

Zaufanie, szczerość i profesjonalizm. Również cena, ale myślę, że w tak ważnej sprawie w jakiej współpracujemy, pieniądze nie są najważniejsze. Najważniejsze jest zadowolenie klientów: nas, jako Waszych i Mieszkańców Krakowa jako naszych.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w case study: 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij