Polcom jednym z założycieli Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danch

Polcom jest jednym z jedenastu członków - założycieli pierwszego w Polsce Związku Ośrodków Przetwarzania Danych (Polish Data Center Association). 

Firmy członkowskie PDCA posiadają łącznie prawie 9100 szaf RACK, co stanowi ok. 64% wykorzystywanej w Polsce przestrzeni serwerowej (dane według badań Audytel z 2016r.). Prezesem związku jest Jacek Szczepanek, który pełnił funkcje menadżerskie w branży IT, finansów i telekomunikacji oraz był członkiem rad nadzorczych spółek takich jak Elektrobudowa, Ster-Projekt, PZU NFI Management, KFA.

Celem Polish Data Center Association jest dbanie o interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do rozwoju z wykorzystaniem usług profesjonalnego przetwarzania danych. Związek ma zamiar osiągnąć ten cel poprzez budowanie pozytywnego wizerunku tego sektora usług oraz aktywne działania edukacyjne na temat rozwiązań budowanych w oparciu o ośrodki przetwarzania danych, jak np. chmura obliczeniowa, ochrona danych czy cyberbezpieczeństwo.

Odwiedź stronę internetową Poskiego Związku Ośrodkówch Przetwarzania Danych.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij