Nowa usługa Polcom i Kucharscy Consulting dla Grup Kapitałowych

Polcom i Kucharscy Consulting udostępnił nowe rozwiązanie w modelu cloud służące do konsolidacji zarządczej i statutowej dla Grup Kapitałowych.

IBM Cognos Controller umożliwia kalkulację konsolidacji dla wszystkich typów Grup Kapitałowych działających na rynkach polskim i zagranicznych. Usługa zaspokaja aktualne potrzeby w zakresie kalkulacji konsolidacji zarządczej, konsolidacji statutowej oraz raportowania dla Grupy Kapitałowej. Dzięki temu grupy kapitałowe mogą łatwiej prognozować zmiany oraz zyskują pełna analizę skonsolidowanych danych zarządczych.

Wspólnie z Polcom udostępniamy usługę dla grup kapitałowych. Usługa optymalizuje procesy kalkulacji i konsolidacji grup kapitałowych, w szczególności gdy działają one zarówno na rynku polskim jak i za granicą. Udostępnianie usługi w modelu cloudowym daje wiele korzyści dla naszych klientów. Przede wszystkim dostają gotowe, bezpieczne narzędzie bez dodatkowych kosztów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą IT jednocześnie zyskując szybkość, niezawodność i dowolną skalowalność w zależności od wymagań biznesowych  – mówi Adam Kucharski, Kucharscy Consulting.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z USŁUGI IBM COGNOS CONTROLLER W MODELU PAAS W POLCOM?

  • Optymalizacja kosztów inwestycyjnych - Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby inwestowania w infrastrukturę fizyczną. Serwery, urządzenia sieciowe, systemy chłodzenia i inne urządzenia są przechowywane w bezpiecznym centrum danych zarządzanym przez usługodawcę. Właśnie przedsiębiorstwo może zainwestować kapitał w inne strategiczne obszary biznesowe.
  • Niższe koszty operacyjne – Zespół IT nie musi dbać o wprowadzanie, konserwację, obsługę i aktualizację systemu i oprogramowania. To zmniejsza koszty operacyjne i skupia jego pracę na bardziej strategicznych zadaniach.
  • Skalowalność – Dzięki udostępnianiu IBM Cognos Controller w środowisku POLCOM możliwe jest szybkie dostosowanie się do zmieniających się warunków biznesowych lub nowych możliwości rynkowych.
  • Szybkość i niezawodność – Infrastruktura chmury obliczeniowej Polcom jest zbudowana z najnowszej generacji procesorów, systemów pamięci masowej SSD i urządzeń sieciowych. Zapewnia to niezawodne działanie oraz szybki czas reakcji, co skutkuje podniesieniem komfortu użytkowania systemu dla użytkowników.
  • Elastyczny dostęp – Użytkownicy mogą swobodnie korzystać z IBM Cognos Controller niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdują.
  • Bezpieczeństwo – Zarządzanie rozwiązaniem jest dostępne tylko dla upoważnionych użytkowników, a wszystkie kanały zarządzania danymi są szyfrowane. Technologie VPN (wirtualna sieć prywatna) są stosowane w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji między centrum danych a przedsiębiorstwem.

Dowiedz się więcej na temat usługi pobierając materiał!

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij