Jak zabezpieczyć firmę przed cyberatakami?

Od momentu, w którym ogłoszono pandemię COVID-19, wiele firm zmuszonych zostało do przejścia na model pracy  home office. Przedsiębiorstwa i instytucje podjęły liczne działania w celu ochrony danych, jednak – jak wynika z danych SecDev Group – wraz z wzrostem zachorowań na koronawirusa zwiększało się też natężenie ataków w sieci. W przypadku Włoch i USA, które są jednymi z krajów najmocniej dotkniętych pandemią, liczba ta zwiększyła się aż o 25-30 proc.

Skala zagrożeń i koszty związane z nimi są ogromne. Firmy powinny wziąć pod uwagę nowoczesną architekturę, którą jest cloud computing. Dzięki skalowalnej infrastrukturze chmurowej, mają one możliwość szybszej reakcji na zmieniające się otoczenie biznesowe. Dlatego nagłe zwiększenie zasobów, jak w przypadku potrzeby przeniesienia większej części działalności biznesowej do Internetu przez koronawirusa, nie niesie za sobą dodatkowych inwestycji w sprzęt IT i jest możliwe praktycznie od zaraz – podkreśla Piotr Szypułka, dyrektor utrzymania w Polcom.

Więcej dowiecie się z artykułu dostępnego na IT RESELLER  

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij