Dlaczego Abra wybrała kolokację środowiska IT do Polcom Data Center?

O tym dlaczego kolokacja środowiska informatycznego okazała się złotym środkiem mówi Grzegorz Krzypkowski, Kierownik ds. Infrastruktury IT i e-Commerce w firmie Abra, która jest czołowym producentem mebli w Polsce. 

Jak ważny jest obszar IT w Państwa firmie?

Obszar IT jest niezwykle ważny dla funkcjonowania naszej firmy. Oprócz sklepów stacjonarnych posiadamy także sklep internetowy z który jest odwiedzany przez 250 000 użytkowników miesięcznie. Aby zarówno klienci jak i 800 naszych pracowników mogło na co dzień swobodnie korzystać z naszych platform niezbędna jest dobra infrastruktura informatyczna. Kluczową kwestią jest dla nas jej bezpieczeństwo oraz jej dostępność.

Dlaczego zdecydowaliście się państwo na kolokację?

Kolokowaliśmy nasze serwery do data center, ponieważ mieliśmy zakupiony sprzęt, lecz nie posiadaliśmy miejsca na jego przechowanie. Budowa własnej serwerowni oraz jej utrzymanie wiązała się z dodatkowymi kosztami i z ryzykiem awarii. Kolokacja okazała się złotym środkiem - przenosząc sprzęt do data center nie tylko zaoszczędziliśmy około 30 procent budżetu, ale przede wszystkim zyskaliśmy bezpieczeństwo i elastyczność na bardzo wysokim poziomie, bo obiekt jest monitorowany 24h na dobę i gwarantuje nam niemalże 100 procentową dostępność.

Co daje Państwu współpraca z firmą Polcom?

Współpraca z Polcom daje nam pewność bezpieczeństwa kluczowych z punktu widzenia prowadzenia naszej firmy danych. Dzięki temu wiemy, że osoby nieupoważnione nie mają dostępu do serwerów oraz że w razie nagłej przerwy w dostawie prądu nie będą miały przerwy w działaniu. Istotne są dla nas także kwestie biznesowe, takie jak elastyczność. W świetle tego jak szybko zmieniają się trendy we współczesnym IT dobrze jest wiedzieć, że w dowolnym momencie możemy zwiększyć powierzchnię naszej serwerowni  nie ponosząc dużych nakładów inwestycyjnych.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij